Pavučina plná informací pro maminky z města Perníku...
Máte nějakou zajímavost, která by se na tyto stránky hodila nebo chcete na blog sami vkládat články a přispívat? Pište na cajovnaprozeny@centrum.cz nebo pardubickemaminky@centrum.cz
Nádherné Vánoce a úspěšný vstup do nového roku 2013 přejeme....

Červen 2009

Otvírací doba v bylinkářství a kořenářství

25. června 2009 v 16:16 Co Vás zajímá?
OTEVÍRACÍ DOBA V ČERVNU
pondělí, úterý, středa, čtvrtek 9.00 - 17.00 hod
pátek 9.00 - 12.00 hod
od 12.30 hod fytoterapeutická poradna pro předem objednané klienty
v pondělí 22. června otevřeno od 13.00 hod z důvodu živého vysílání na Českém rozhlase Hradec Králové


OTEVÍRACÍ DOBA V ČERVENCI
pondělí, úterý, středa, čtvrtek: 9.00 - 16.00 hod
pátek: zavřeno
2. - 3. července zavřeno: stáž v zahraničí
30. - 31. července zavřeno: studijní kurs

Koncert ZUŠ - Lonkova ul.... pozvánka :-)

23. června 2009 v 11:03 PARDUBICKÉ TIPY A AKCE
Zveme všechny mamimnky se svými dětmi na Koncert přípravných ročníků našeho tanečního oboru, který se koná dne 25. 6. 09 v 17 hodin v ZUŠ Lonkova , Růžový domeček . Je to malá ukázka toho, co se děti během roku naučily.
Za TO ZUŠ zve N.Gregorová

Taneční třída při ZŠ Lázně Bohdaneč

21. června 2009 v 3:26 | admin, www.machovadance.cz |  Cvičení pro maminky i pro děti
TANEČNÍ ŠKOLA HELENY MACHOVÉ
TANEČNÍ DIVADLO HELENY MACHOVÉ

Otevírá taneční třídu v ZŠ Lázně Bohdaneč

Z Á P I S
V pondělí 7. září 2009 od 15 - 16.00 hodin

Učíme se taneční techniku Jazz Dance
Nabízíme hodiny stepu - Tap Dance


Za vysvědčení knížku!!! Ale jakou?

20. června 2009 v 9:43 | admin |  Tipy na knížky, dárečky...

Vybrala jsem z čerstvé nabídky knih několik, které určitě stojí za pozornost a mohou se stát dobrými tipy na dárečky za hezké vysvědčení.

Jan Jelen, Petra Z. Jelen: Drak Drango
Zajímavé spojení textu a obrázků, které bez bublin imitují komiks. Svému dítěti můžete předčítat a ono si přitom prohlíží obrázky. Starší děti ocení možnost číst si sami. Ačkoliv je text a obrázky koncipováno spíše pro mladší děti, příběh o buclatém Drangovi bych doporučila spíše starším dětem. Trošku to připomíná donžonovskou vlnu, takže chtějí-li malí kluci něco dobrodružství…
Vydalo nakladatelství Fragment
Rozsáhlejší recenze zde:

Pro holky: Než nám bude šestnáct a Čarodějnice se nelíbaj…
Dva tipy pro děvčata… za vysvědčení román pro dospívající dívky? Klidně, ale maminky si mohou také počíst, vždyť ta atmosféra prvních lásek je tak vzácná!!! Navíc oba tyto vytipované romány se vyznačují mnoha klady… určitě nekoupíte brak nebo zajíce v pytli, za to ručím….
Vydalo nakladatelství Albatros a Mladá Fronta
Rozsáhlejší recenze zde:

Paul Stewart, Chris Riddell: Hugo a podivuhodné vzduchovně
Tak tato knížka mne celkem dost nadchla… tak fantazijní a přitom reálný svět jen tak nenajdete. Knížka je krásně uvázaná, krásně graficky zpracovaná, milá, jemná na dotek. Navíc skrývá opravdu jedinečný a originální příběh, na který jen tak nezapomenete. Chcete-li na své děti zapůsobit opravdu kvalitní a hezkou literaturou, tak "Huga" určitě doporučuji…
Vydalo nakladatelství Argo.
Podrobnější recenzi najdete zde:

A ještě jeden Hugo…
Brian Selznick: Velký objev Huga Cabreta
A to sice pro děti, které nepříliš rády čtou. Kniha je tlustá, ale plná ilustrací, které při obracení listů vytváří dojem filmu. Film v knize? Nechte se překvapit, na první pohled vypadá to celé jako nesmysl, ale pokud se "začtete" do pár textů a mnoha obrázků, jen tak se neodtrhnete. Příběh je poutavý a strhující, plný nebezpečí, záhad a dobrodružství… Však se také chystá k zfilmování…
Vydalo nakladatelství Fragment
Podrobnější recenze zde:

Zuzana Pospíšilová: Domeček pro šneka Palmáce
Z pera úspěšné a osvědčené Zuzany Pospíšilové je tento příběh šneka Palmáce, který nedopatřením hned v úvodu ztratil svoji ulitu. A vydal se hledat nový domeček. Menší děti tento příběh určitě potěší, je milý, krásný, plný poučení a sounáležitosti s bližními, přesně takový, jaký by měl příběh pro děti být. Příjemné ilustrace mé favoritky, Edity Plickové, jen dotváří jemný dojem…
Vydalo nakladatelství Portál
Rozsáhlejší recenzi najdete zde:Manželka na mateřské a vlastní příjmy do 68.000,-Kč

19. června 2009 v 9:43 Finance a práce nejen na mateřské


Co se započítává do těchto příjmů, které mají pro uplatnění slevy na dani strop právě těch 68.000,-Kč. Nejste-li si jista, podívejte se na následující informace:

Ochutnávka před Elány

18. června 2009 v 10:47 PARDUBICE PRO MAMINKY
20.6. 2009 ČEZ Aréna - koncert skupiny Elán. Podle mě, maximálně "oraz" pro maminky stižené mateřskou a rodičovskou dovolenou.... Namlsejte se také...


jedna vypalovačka...
a kus lásky....
Poslechněte si Habaděj...

17. června 2009 v 6:10 PARDUBICE PRO MAMINKY
ZDRAVÍ A KRÁSA Z AFRIKY NA ČESKÉM ROZHLASE HRADEC KRÁLOVÉ
Burkina Faso patří mezi nejchudší země světa, přesto - nebo právě proto - je to země, kde lze poznat ryzí Afriku. Tamní ženy dokázaly po staletí těžit z přírodních podmínek vyprahlé africké země a právě odtud pochází strom zvaný máslovník, z něhož se získává skvělý kosmetický produkt - máslo karité. A zužitkovat se dají i plody babobabů, které téměř všude lemují obzor. Starobylé velikány, o nichž staré africké legendy vypráví, že je bůh za trest zasadil kořeny vzhůru k nebi...Pokud se chcete seznámit s Mgr. Pavlou Kurkovou se zdravím a krásou pocházející z Afriky, nalaďte si v pondělí 22. června od 11.00 hodin Český rozhlase Hradec Králové (90,5 - 95,3 - 96,5 FM).
Pořad si můžete poslechnout nebo stáhnout dodatečně z www.rozhlas.cz/hradec v kolonce "Radio na přání". Stačí jen pak zadat datum vysílání a typ pořadu (Host Habaděje).

Stěhování lékařů ze Závodu Míru

17. června 2009 v 5:40 | admin |  PARDUBICE PRO MAMINKY
Lékaři, kteří sídlí na tomto místě v Poseidonu na Závodu Míru se budou stěhovat. Centrum pro léčbu neplodnosti již sídlí na novém místě, v novém, polyfunkčním domě /tzv. nové poliklinice/ v Rokycanově ulici, blízko "policajtů" Na Spravedlnosti, MUDr. Hana Veselá, gynekoložka, se tam bude stěhovat v průběhu července 2009.

Zápis do taneční školy

16. června 2009 v 13:23 | admin, www.machovadance.cz |  Cvičení pro maminky i pro děti
TANEČNÍ ŠKOLA HELENY MACHOVÉ
TANEČNÍ DIVADLO HELENY MACHOVÉ
pořádá

Z Á P I S
Pro všechny zájemce od 4 let

V úterý 1. září 2009
od 15.00 - 17.00 hodin

Učíme se techniky Modern Dance Martha Graham, Jazz Dance, Tap Dance

Namaluje koně!!!

16. června 2009 v 9:22 | admin |  PARDUBICKÉ TIPY A AKCE
Město Pardubice a Dostihový spolek Pardubice vyhlásili výtvarnou soutěž, které se může zúčastnit každý žák základní školy v Pardubicích. Do konce června moou děti malovat koně v jakékoliv podobě, situaci a jakkoliv....

Vítězové jednotlivých věkových kategorií budou vyhlášeni 4. září 2009 při výstavě Koně v akci. Vyhraje nejen jednotlivec, ale i jeho třída. Vítěze a jeho třídu totiž na jeden dostihový mítink odveze konibus.

Cirkus Praga...v Pardubicích

15. června 2009 v 9:17 | admin |  PARDUBICKÉ TIPY A AKCE
Do Pardubic přijede cirkus Praga. Od 12.6. do 28.6.2009 bude v ul. Kunětické, U ZDYMADLA.
Vystoupí artisté světové úrovně, zvířata, drezúra, létající ďáblové....

Žákům ZŠ u řeky zpestří konec roku nácvik evakuace

15. června 2009 v 9:14 | admin |  PARDUBICKÉ TIPY A AKCE
Pro žáky určitě zajímavou zkušenost bude představovat nácvik rozsáhlé evakuace, která bude simulovat povodeň. Pardubický magistrát uvádí,že se na cvičení bude podílet na 300 osob a 22 různých subjektů. Proběhne po dva dny. První den, 22. června 2009 se ještě navenek nebude moc dít, zasedat bude krizový štáb a bude vyhodnocovat fiktivní stoupající hladinu řek. A druhý den, tedy 23. června nastane velké stěhování. Žáci Základních škol nábřeží Závodu míru, Npor. Eliáše a Prodloužená budou zastupovat evakuované rodiny z povodí Labe, které bude v tu dobu "jako" ohrožené stoletou vodou. Děti budou převezeni do evakuačního střediska v ČEZ aréně a potom do ubytovacích zařízení ve Staňkově ulici ve škole a na Spořilov.

Máte problém a chcete pozvat na radu bylinky?

12. června 2009 v 6:12 PARDUBICE PRO MAMINKY
FYTOTERAPEUTICKÁ PORADNA
Pokud vás trápí zdravotní či psychické problémy, chcete změnit jídelníček a životní styl za pomoci léčivých rostlin, aromaterapie a Bachových esencí, je tu pro vás naše fytoterapeutická poradna. Funguje v pátek od 12.30 hod pro předem objednané klienty. Termíny si prosím dohodněte na telefonu 603 520 697.
Další informace o konzultacích naleznete na www.bylinkarstvi-korenarstvi.cz v kolonce "PAVLA KURKOVÁ"


OTEVÍRACÍ DOBA
pondělí, úterý, středa, čtvrtek 9.00 - 17.00 hod
pátek 9.00 - 12.00 hod
od 12.30 hod fytoterapeutická poradna

pro předem objednané klientyInformace z bylinkářství v časopisech

11. června 2009 v 10:49 | admin |  PARDUBICKÉ TIPY A AKCE
FYTOTERAPEUTICKÁ PORADNA V ČASOPISE FITNESS
V jarním vydání časopisu Fitness jsme se zaměřili na problematiku celulitidy. Nejenom však jako na kosmetickou potíž, nýbrž jako na závažný zdravotní problém poruchy lymfatického systému. Zajímá-li vás komplexní program na léčbu celulitidy, čtěte na straně 76. Pokud o takový program budete mít zájem, stačí se objednat do naší fytoterapeutické poradny, kde vám ho sestavíme přímo "na míru".


FYTOTERAPIE V ČASOPISE MOJE ZDRAVÍ - OLIVOVNÍK
V uplynulém roce jsme vás v časopise Moje Zdraví každý měsíc seznamovali s jednotlivými bylinkami. Letos se však budeme věnovat různým tématům ze světa fytoterapie.
Jak říkali staří Řekové, nejlepším přítelem člověka není pes, ale olivový olej. Lidé dostali olivovník darem od bohyně Pallas Athény a jeho blahodárné účinky můžete využít jak v gastronomii, v léčbě různých onemocnění, tak i v péči o pokožku a vlasy. Stejně tak není zanedbatelná i léčivá síla olivového listí.
Vše o "zeleném zlatu" naleznete na straně 92 a čerstvé vydání je pro vás připraveno v našem krámku za 29,- Kč.

Zdroj: www.bylinkarstvi-korenarstvi.cz Mgr. Pavla Kurková

Odpoledne plné her - jaké bylo?

11. června 2009 v 9:57 | admin |  Obrázky z pardubických akcí...
Nejdříve to vypadalo, že nic moc...protože se strašně, ale strašně rozpršelo. Počasí se ale umoudřilo a v 15 hodin už vítalo návštěvníky sluníčkem, leč trochu aprílovým a mraky nepřestávaly strašit... Návštěvnost byla hojná...
byl tu obří skákací hrad...
i trocha ukázek z historie, to zajímalo zejména přítomné malé pány...
projížďky na poníku stály tři desetikoruny a ty zajímaly snad každého...
Miniprasátka a lama, oslík a malé kozičky zastupovali zvěřinec a potěšili každého.
I když přítomná lama se tvářila poněkud rozpačitě a asi by raději byla někde jinde, než v centru zájmu...

Prasátka si pozornost vyloženě užívala...
A pak tu také bylo spoustu dalších her, přetahování lanem, chytání rybek, pobíhání s pinpongáčem skrz slalom, živá hudba, občerstvení....a nějaké ty výhry pro úspěšné soutěžící...

S Elány na brusle... a pokus o rekord!

10. června 2009 v 9:29 PARDUBICKÉ TIPY A AKCE
Dne 20. června 2009 se od 15 hodin bude konat další pardubické bruslení. Vyrazit opět můžete k zimnímu stadionu, kde bude při příležitosti koncertu skupiny Elán, start této bruslící akce. Organizátoři se chtějí pokusit o zápis do České knihy rekordů v počtu bruslařů.

II. kolo zápisu do mateřských školek

10. června 2009 v 9:19 | admin |  Co Vás zajímá?
Ptáte se, kdyže se bude konat II. kolo zápisu do mateřských škol?
Mateřské školy Korálek Pardubice v Rumunské ulici a Mateřská škola Zvoneček ve Sluneční ulici vypisují II. kolo zápisu dětí na školní rok 09/10 a o ve dnech 22. a 23. června 2009.

"Kromě místa bydliště a věku dítěte bude při rozhodování hrát roli i to, zda jsou rodiče zaměstnáni, zda má dítě specifické vzdělávací potřeby, je li jeho rodič samoživitel a podobně," uvádí na stránkách www.pardubice.eu Nataša Hradní z oddělení vnějších vztahů na pardubickém magistrátu. Tentokrát budou na školkách platit jednotná kritéria, při "obyčejných" zápisech si podmínky individuálně stanovuje ředitel mateřské školy.

Více info o zápisech

Dny sportu v AFI

9. června 2009 v 10:12 | admin |  PARDUBICKÉ TIPY A AKCE
V AFI Palace se ve dnech 11. až 18. června 2009 můžete sportovně vyřádit.
Budou tu dny tématicky zaměřené na sport a nejen děti si tu můžou vyzkoušet skoky na trampolíně, ping pong, minigolf, kulečník, sudo, sumo... vyžití prý bude pestré...

Afi otevírá v 9,00 hodin a končí se v 21,00 hodin.

"Odpoledne plné her" na ZŠ Npor.Eliáše

8. června 2009 v 6:40 | admin |  PARDUBICKÉ TIPY A AKCE
Právě dnes, tedy 9. června 2009 se koná "Odpoledne plné her" na hřišti u Základní školy v Polabinách v ulici Npor. Eliáše.


Bude tu skákací hrad, cirkus a zvěřinec, můžete dostat i občerstvení a mnoho dalšího vyžití pro děti. Začíná se v 15. hodin.

8. dětský Superden na pardubickém závodišti

6. června 2009 v 13:03 | admin |  PARDUBICKÉ TIPY A AKCE
Jako každý rok, i letos se koná na pardubickém závodišti dětský superden. Dne 6. června 2009 od 10 do 18 hodin. Vystoupí Maxim Turbulenc, Václav Upír Krejčí a Bořek Stavitel se svojí obří stavebnicí.

A protože budete na závodišti, uvidíte i prohlídky stájí a projet se můžete i na koni. Dále tu bude k vidění historický šerm, ZOO koutek, horolezecká stěna, kouzelnická show, balonková show... a mnoho mnoho dalšího, včetně vyhlášení malířské soutěže pardubických mateřských školek....
Dočíst se o tom můžete na tomto letáčku: www.detskysuperden.cz nebo na letáčku, který se v těchto dnech objevuje v poštovních schránkách.
Moderovat bude Josef Pejchal.

Doprava je zajištěna kyvadlově, budou vyslány speciální spoje přímo na závodiště...