Pavučina plná informací pro maminky z města Perníku...
Máte nějakou zajímavost, která by se na tyto stránky hodila nebo chcete na blog sami vkládat články a přispívat? Pište na cajovnaprozeny@centrum.cz nebo pardubickemaminky@centrum.cz
Nádherné Vánoce a úspěšný vstup do nového roku 2013 přejeme....

Květen 2010

Tupperware na živo :)

31. května 2010 v 11:30 | Zuzik |  Co nás zaujalo
Milé maminky,

ráda bych Vás pozvala na krátké předvedení nádobí a šikovných kuchyňských pomocníků společnosti Tupperware, z Chrudimi přijede paní Květa.
Tato dopolední akce se bude konat v pátek 11.6. cca. od 9:30. Přijít můžete samozřejmě kdykoliv v průběhu akce a odejít dle potřeby...
Těšit se můžete třeba na frappé, čerstvě upečenou buchtu či ochutnávku výborného houskového knedlíku z mikrovlnky... Nádobí si budete moci prohlédnout a "osahat". :-)
Napište mi prosím, zda dorazíte, abychom měli připraveno dost surovin na ochutnávku... :-)

Tento pátek (11.6.) tedy odpadá dopolední kurz šití...

Martina Barboříková


Herna Sluníčko Pardubice - Obchůdek pro děti, Tř. 17. listopadu 229 (ve dvoře), 530 02 PARDUBICE
http://slunicko-pardubice.webnode.cz
email: klubmaminekpardubice@seznam.cz

ROZHLASOVÉ POŘADY NA WWW.BYLINARSTVI-KORENARSTVI.CZ

30. května 2010 v 10:32 Bylinky, alternativní směry


pp
Pokud jste nestihli pořady na Českém rozhlase Hradec Králové či na Českém rozhlase Pardubice, případně na Českém rozhlasu 2, můžete si je poslechnout na www.bylinarstvi-korenarstvi.cz v kolonce "Spolupráce s médii". Zatím na stránkách najdete "Fytobalneoterapii", "Vinoterapie" a "Fytoterapie a aromaterapie pro ženy - speciálně věnovanou myomům. Další budou postupně přibývat. Věříme, že mp3 vám půjdou spustit, neboť  záleží na nastavení konkrétního počítače, na kterém pracujete. Záleží také na tom, jestli počítač dokáže mp3 zvuk automaticky přehrát nebo jak se se souborem vypořádá po klepnutí na odkaz. 
Přejeme vám hezký poslech!


Den dětí v AFI

30. května 2010 v 8:30 PARDUBICKÉ TIPY A AKCE
p
AFIPALACE Pardubice letos koná pro děti Den dětí 1. června 2010 od 15. hodin.
Vystoupí tu Dáda Patrasová, pro děti budou připraveny zkoušky letadel a vrtulníků, soutěže, písničky, čeká na Vás spousta rozdávaných cen i zábavy.

Kúry pro studenty

30. května 2010 v 0:35 Bylinky, alternativní směry
            K Ú R Y   P R O   S T U D E N T Y

BYLINNÉ VÝTAŽKY
Memorydrome (kapky)
kombinace jinanu, barvínku, ženšenu, rozmarýnu a hřebíčku vede ke zvýšenému uvolňování mozkových neurotransmiterů, které jsou zapotřebí k tomu, abychom se něco naučili, udržuje naučené učivo v paměti, podporuje soustředění a chrání nervové buňky před poškozením volnými radikály

Gotukola (kapky)
-      obsahuje hořčík, vápník, selen, vitamin A, C, vitaminy skupiny B - tedy látky, které jsou pro činnost mozku nezbytné
-      zlepšuje paměť, prokrvuje mozek - v kombinaci s jinanem dvoulaločnatým nemá v této indikaci konkurenci
-      celkově posiluje organismus, obzvláště nervový systém, působí proti depresímAviatická pouť

29. května 2010 v 13:23 PARDUBICKÉ TIPY A AKCE
Aviatická pouť se uskuteční ve dnech 31. května až 3. června.
Pondělí 31. května - Ikarové v ulicích - průvod městem
Středa 2. června - Den padáků - vojenská, sportovní a modelářská show
Úterý 1. června - Den letu - program pro školy
Čtvrtek 3. června - Den českých aviatiků, expozice letadel na Pernštýnském náměstí, jízda veteránů městem a odlet balónu ve 20. hodin z Pernštýnského náměstí.

Dny dětí v Pardubicích začínají právě dnes... všude možně

28. května 2010 v 13:44 PARDUBICKÉ TIPY A AKCE
ee
Kam zajít s dětmi na jejich oslavu. V období kolem 1. června bývá akcí docela dost. Jistě nevyjmenuji všechny. Budete-li o nějakém vědět, stačí napsat do komentáře. Třeba to někomu pomůže v rozhodování.

Dětský den v Arše - církev bratrská pořádá dnes, 28. května 2010 od 16 do 18 hodin tématicky zaměřenou akci pro děti jako předprogram Noci kostelů.

1. června 2010 je před prostranstvím ZŠ na Dubině. Na oslavu svátku dětí jsme připravili celou řadu soutěžních disciplín o zajímavé ceny. Na pódiu poběží doprovodný program, pódiové soutěže, taneční vystoupení a pohádky. Začíná se v 10 hodin a končí v 17 hodin.

8. června 2010 má podobnou akci v plánu ZŠ v Polabinách na trojce. Akce se bude konat v areálu školy, na hřištích.

30. května 2010, tedy v neděli ožije také pardubický zámek a bude celý pohádkový. Od 10 hodin tu budou mít nadválu pohádkové bytosti.

A na závěr ještě akce, která má souvislost s Dnem kostelů.
Zveme vás na Muzejní noc 2010!
Expozice Východočeského muzea, které sídlí na pardubickém zámku,

se zpřístupní zdarma veřejnosti do 24:00

Na pardubickém zámeckém nádvoří bude probíhat od 21:00 do 22:00 koncert Vácalva Marka a jeho Blue Star, kteří zahrají taneční a swingovou hudbu ze 30. a 40. let 20. století. Ve stejném termínu bude probíhat v areálu zámku muzejní noc Východočeské galerie v Pardubicích, která kromě zpřístupnění svých výstavních prostor pořádá tématický koncert, který bude probíhat od 22:00 na velkém zámeckém nádvoří.

Cvičení pro nechodicí miminka

28. května 2010 v 10:21 | Zuzik |  Cvičení pro maminky i pro děti
Milé maminky,

v úterý buď od 9:30 nebo od 10 hodin vám chceme nově nabídnout cvičení pro menší - nechodící děti (cca. od 4 až 6 měsíců do roka až roka a půl).

Cvičeníčko bude trvat cca. 30 - 40 minut a v případě zájmu bude možné přidat 15minutovou masáž.

A co se bude dít? Budou se zpívat písničky, cvičit s básničkami, dále pohybový rozvoj miminek na matraci i na velých míčích... Maminka Lenka sice se cvičeníčkem pro takto malé děti začíná, ale absolvovala cvičeitelský kurz. Určitě uvítá náměty a připomínky v průběhu cvičeníčka...

Co s vzít s sebou?
- deku nebo podložku pod mimi (přebalovací nebo jinou - na masáž)
- obyčejnou plenku (na hraní)
- nějakou oblíbenou hračku / chrastítko
- a příp. i olejíček, pokud budete chtít mimčo masírovat (jedná se o relaxační masáž nožiček od kyčliček - důležitý je kontakt s mimčem)

Kapacita: 6 maminek

Cena: 30 Kč

V případě vašeho zájmu mne prosím kontaktujte na tente email a uveďte, který termín by vám lépe vyhovoval (9:30 nebo 10:00). Pokud bude zájem, je možné začít se cvičeníčkem již příští týden v úterý 1.6. (tedy na jejich velký den :-)).

Krásný den.

Martina Barboříková

Herna Sluníčko Pardubice - Obchůdek pro děti, Tř. 17. listopadu 229 (ve dvoře), 530 02 PARDUBICE
http://slunicko-pardubice.webnode.cz
email: klubmaminekpardubice@seznam.cz

Povídání o Waldorfském školství

26. května 2010 v 8:04 | Zuzik |  Co Vás zajímá?
Milé maminky,

zasílám pozvání na setkání maminek dne 27.5.2010. Herna bude otevřena od 9 do 12 hodin.

Cca. od 10 hodin budete moci pobesedovat o "waldorfském školství" s Mgr. Olga Hrochovou, zástupkyní ředitele Základní waldorfské školy. Takže si určitě připravte zajímavé dotazy...
http://www.waldorfpardubice.cz/

Do herny je možné přijít kdykoliv a odejít také můžete, jak budete chtít či potřebovat. Můžete zde také ohřát obídek pro Vás či Vaše dítko. Vstupné do herny je dobrovolné.

Herna Sluničko

obchůdek pro děti
tř.17 listopadu 229
Pardubice
http://slunicko-pardubice.webnode.cz/o-nas/


Ruský den na závodišti

25. května 2010 v 20:38 PARDUBICKÉ TIPY A AKCE
pp
Další dostihový den, tentokrát s názvem Ruský den se koná na pardubickém závodišti, v sobotu 29. května od 13 hodin.

Secondhandový výprodej

22. května 2010 v 0:38 PARDUBICKÉ TIPY A AKCE
maliny
V Domě techniky se od 23.5.2010 do 26.5.2010 bude od 9 do 17 hodin konat velký výprodej výběrového second hand textilu.
Nové zboží v neděli.
Doplněné zboží v pondělí.
Sleva 30% v úterý.
Výprodej kus za 10,-Kč ve středu.

První kvalifikace na Velkou pardubickou

21. května 2010 v 20:36 PARDUBICKÉ TIPY A AKCE
tře
V sobotu 22. května 2010 se koná další dostihový mítink.
Na programu je:

Britský den
XVIII. ročník Velké ceny města Pardubic - 1. kvalifikace na 120. Velkou pardubickou České pojišťovny

a začátek od 13 hodin.


Kuky se vrací - od předpremiéry k Hvězdné mámě

19. května 2010 v 11:30 | Renata |  Obrázky z pardubických akcí...
cineStar
Díky projektu Hvězdná máma (www.hvezdnamama.cz), o kterém si tu mimochodem ještě budeme mnohokrát povídat, jsem se podívala na včerejší předpremiéru nového rodinného dobrodružného filmu Kuky se vrací.

kuky


V úvodu projekce byla příjemná atmosféra navozena slavnostní událostí a sice přítomností dvou tvůrců filmu - Jana Svěrák a výtvarník Jakub Dvorský, kteří odkryly něco málo tajemství z přípravy filmu a prozradili, že plyšoví Kukyové budou k mání až v létě a vyrábí se na Moravě...

Samotný film mě nezklamal. Těšila jsem se na něco zvláštního, což se v jistém smyslu potvrdilo. Nečekala jsem, že dospělé nikterak nezkreslené hlasy herců (Zdeněk Svěrák, Pavel Liška, Jiří Lábus...) do úst tak netypických loutkových figurek, budou dokonale sedět. Ano, zejména hlas Zdeňka Svěráka působil na dospělé diváky skvěle, čišel z něj humor, jeho styl vtipu a dokonalé vtipné dialogy, které potvrzují pravidlo, že v jednoduchosti je úžasná síla. Nejsem si však jistá, jestli některé,  zejména menší děti, nemůže spíše odradit, protože je tolik nezaujme. Film je rodinný, ale již před shlédnutím jsem se setkala s názory, že spíše pro děti starší, školní či cca od 10 let, kdy již pochopí alespoň část vtipů, kterými se to tu jenom hemží a v nichž hrají hlavní roli také ta intonace hlasu a nezaměnitelný "svěrákovský styl". S tím bych souhlasila, i když menší děti zaujme druhá silná stránka - dokonalé loutky, dokonalé exteriéry, dokonalé lesní interiéry, mravenci na Kukyho hlavě, bzučící komáři nebo moucha na obličeji pana Hergota - moucha, jež si leze, a nikdo na ni nikterak nereaguje. Jan Svěrák chtěl natočit film, ve kterém budou přírodní kulisy, toužil se sklonit k zemi a točit v mechu a kapradí, chtěl přírodní komparz, takže dle oficiálních zpráv byla nejhorší spolupráce s plachými veverkami, nicméně mravenci, brouci a zejména ptáci s hnízdem plným vajíček na poskakujícím vleku za traktorem jistě nebyly lehkým oříškem. Je tu vidět obrovská titěrná práce s loutkami, s počítačem a není divu, že se původně plánované točení protáhlo více než trojnásobně.
kuky
Jsou tu chvíle nabité emocemi i napětím. Kuky, ten rozmazlený plyšáček plný pilin a s umělou srstí bude vržen do reálného drsného světa a bude úspěšný, i když to bude cesta namáhavá. Snad proto, že ho spojí nečekané přátelství se strážcem lesa, jemuž hlas propůjčil právě Zdeněk Svěrák.

Troufnu si odhadovat, že tento film určitě nezapadne do hlubin zapomění české kinematografie a i když se mi zdá na první pohled fascinující a téměř dokonalý, mohla by to být pro tvůrce velká výzva, aby časem stvořili ještě něco lepšího. Tato práce pro ně musela být úžasná výzva!

P.S: A protože pracuje zákon schválnosti, a jsem maminkou dvou celkem malých dětí, přišla jsem o konec filmu, takže jestli Kuky našel svého chlapce Ondru, jsem osobně neviděla. Napravím to brzy - 2.června 2010 v 9,30, kdy se tento báječný film promítá v rámci projektu Hvězdná máma. Snad se nás v pardubickém CineStaru sejde co nejvíc!

Více informací o filmu:

více obrázků najdete třeba zde:

Wattsenglish - dny otevřených dveří

19. května 2010 v 3:40 Jazyky, jazykové kurzy
pp
Ve Smilově ulici 307, prvním patře, se uskuteční každou květnovou středu den otevřených dveří v jazykovém centru Wattsenglish. Od 15.15 hodin pro školní děti, od 16.50 pro předškolní děti.

Můžete se zdarma přijít zúčastnit výuky této metody.
www.wattsenglish.com -  zde získáte více informací o této metodě i o jazykovém centru.

Zpívání Orfeus

18. května 2010 v 3:37 PARDUBICKÉ TIPY A AKCE
Pardubické májové zpívání sboru Orfeus se uskuteční ve středu 19. května 2010 od 19 hodin v Hudebním sále pardubické radnice.

Soutěže v Knihovnách

16. května 2010 v 3:43 Co nás zaujalo
OVOCE
Krajská knihovna v Pardubicích pořádá otevřenou fotografickou soutěž pro děti a mládež (sociálně  handicapované děti) a uzávěrka odevzdání prací je 31.5. 2010.

Ve stejný den, tedy 31.5.2010 je uzávěrka i soutěže pro děti do 15 let v Knihovně v Polabinách, tentokrát výtvarná a tématem je "Moje oblíbená knížka."

Jak řešit situaci "před Zelenou bránou"?

15. května 2010 v 0:34 Nač si postěžovat
tře
Již řadu let se diskutuje o řešení situace před Zelenou bránou. Provoz je tam kapitolou sám o sobě, hodně aut, přecházet silnici je sice pohodlné (je tam fuknční semafor), ale chvíle čekání se neubráníte.
Někdy mě docela mrzí, že zmizel ten podchod, ve kterém nyní sídlí restaurace, o které vím jen to, co visí zrovna na podchodu - nějaké smažené rychlovky tuším nabízí.
Nebo se mýlím?
Není to tak dávno, co ještě fungoval a já tamtudy procházela každý den do práce a z práce. Bylo to plynulé a rychlé, i když stísněné prostředí podchodu bylo tak trochu hororovou vložkou.

Znovuobnovení podchodu je ve hře.
A jak jsem se dozvěděla v radničním zpravodaji, jsou tu další možnosti. Z těch, které mi vyvstanou na paměti, třeba tyto:

 - vyvýšený přechod
- jakási promenáda pro pěší v patře
- dokonce snad tam tudy vést řeku nebo hloubit další tunel. TO je prý technicky neřešitelné...

V podstatě netuším, o čem se tu tak diskutuje... Kdyby byl podchod tam kde byl, nemuselo by se to řešit. Houstnoucí automobilová doprava před Zelenou bránou není nic hezkého, ale kam ji odklonit?
Jaký na to máte názor?

FYTOTERAPEUTICKÁ PORADNA

14. května 2010 v 10:33 Bylinky, alternativní směry

Pokud vás trápí zdravotní či psychické problémy, chcete změnit jídelníček a životní styl za pomoci léčivých rostlin, aromaterapie a Bachových esencí, je tu pro vás naše fytoterapeutická poradna. Funguje každý pátek odpoledne pro předem objednané klienty. Termíny si prosím dohodněte na telefonu 603 520 697.
Další informace o konzultacích naleznete na www.bylinarstvi-korenarstvi.cz v kolonce "PAVLA KURKOVÁ"

OTEVÍRACÍ DOBA
pondělí, úterý, středa, čtvrtek 9.00 - 17.00 hod
pátek 9.00 - 12.00 hod
od 12.30 hod fytoterapeutická poradna pro předem objednané klienty
Úpravy otevírací doby
v pátek 14. května z důvodu přednáškové činnosti - zavřeno

Matrika - vítání občánků - s omezením

12. května 2010 v 0:26 Co Vás zajímá?
p
Obřadní síň na matrice projde malými opravami a tak bude v květnu provoz omezen, plný provoz bude zase až v červnu.
Posledních pár míst na květen lze rezervovat na tel.: 466 859 693.

Přes prázdniny vítání neprobíhá, začíná se opět v září.

Parkúrový víkend na závodišti

11. května 2010 v 20:35 PARDUBICKÉ TIPY A AKCE
pp
O víkendu 15. a 16. května 2010 pardubické závodiště hostí parkurovou soutěž s názvem

Malá cena města Pardubic - takže vzhůru na koně a slušivé jezdecké obleky! 
Začátek vždy v 10 hodin.