Pavučina plná informací pro maminky z města Perníku...
Máte nějakou zajímavost, která by se na tyto stránky hodila nebo chcete na blog sami vkládat články a přispívat? Pište na cajovnaprozeny@centrum.cz nebo pardubickemaminky@centrum.cz
Nádherné Vánoce a úspěšný vstup do nového roku 2013 přejeme....

Říjen 2010

Lavera basis sensitiv

30. října 2010 v 21:42 Tipy na knížky, dárečky...
4. října 2010 v 0:20
 Druhý deodorant od Kozlíka Rejpala byl o poznání lepší....

Kuličkový deodorant s BIO měsíčkem a BIO aloe vera mě ovšem nezklamal. Jeho cena je vyšší - cca 243,-Kč a je také k dostání v obchodech se zdravou výživou a kosmetikou. Základní informace tu jsou v češtině.
Obsah je též 50 ml a tento je s měsíčkovou vůní, která je lehounká, příjemná, taková lehce mýdlová, sladká, ale ne těžká. Deodorant je bez alkoholu.
Vůně se na těle nemění (ale to je individuální záležitost) a mě, s mým příliš citlivým nosem, příjemná i po chvíli nošení. Potíte se, to je pravda, není tu hliník, takže se nezavírají potní žlázy a nezatěžuje se lymfatický systém.
Ale nejste cítit, případně se kolem vás šíří lehounký měsíčkový odér. Velmi
příjemný, dokonce natolik, že jsem se pídila, neexistuje-li v této vůni něco "silnějšího", třeba toaletní voda
… Bohužel ne… Škoda.
Poznámka k orientaci - je to ten vlevo :-)


Harlekýnový šlehačkový dort

29. října 2010 v 21:39 Z maminčina receptáře...
13. září 2010 v 0:10


Dorty peču zřídka. Asi jen třikrát do roka, u příležitosti narozenin těch nejbližších.
A jedním z dortů je tradičně harlekýn.
A letos jsem někde (omlouvám se autorovi, nevím kde) objevila výtečný recept na korpus.

Takže
  1. Ušleháme sníh ze 6 bílků
  2. 6 žloutků, 2 lžíce horké vody, 6 vrchovatých lžic moučkového cukru, 2 lžíce oleje, 2 lžíce kakaa ušleháme
  3. Do ušlehaných vajíček přimícháme rukou 6 lžic polohrubé mouky
    s půlkou lžičky kypřícího prášku (lze použít i hladkou, korpus je prý také dobrý, psalo se v originálním receptu)
  4. Opatrně přimícháme ušlehaný sníh z bílků.
Dáme péci. Mě to vyšlo na dvě středně velké dortové formy. Takže dort měl nakonec dvě patra.

A šlehačkové orgie.
Vyšleháme bílou a hnědou šlehačku a ozdobíme.

SOS - nevím čím to je, bílá šlehačka se ztužovaček mi nikdy nezůstala svěží a pevná, tak, jak by měla. Nevím proč, roztéká se mi dříve, než jí stačím dát na dort.
Hnědá to nedělala…. Asi byla kvalitnější….
To jen takové malé postěžování.


Erich Kästner: Emil a detektivové

28. října 2010 v 21:38 Tipy na knížky, dárečky...
2. října 2010 v 1:00 | čajovna |  Knížky pro děti
Emil a detektivové - to je klasika nad klasiky. Aneb kdo by neznal tento příběh, jež spatřil světlo světa v roce 1932....sám autor se narodil roku 1899... takže to budí dojem daleké historie. Ovšem nakladatelství XYZ nelenilo a znovu tento nesmrtelný příběh vydalo, s ilustracemi současné ilustrátorky Galiny Miklíkové, která rozhodně není ve světě dětských knih neznámým pojmem.
Stojí třeba za večerníčkovým Kanafáskem.

Spojení se podařilo. Rošťácké ilustrace jsou tak akorát a velmi hezky vystihují atmosféru Berlína tak, jak jej zažil Emil a náhodná parta kluků, se kterými se seznámil na nádraží, když sledovat zloděje, který mu ukradl peníze. Jak to všechno dopadlo nejspíš už víte, protože příběh znáte, a když ne, přečtěte si ho. Stojí to za to... I kdyby jen pro tu krásnou logiku dětského myšlení, pro ten pohled na svět, který je ještě nezkažený předsudky a podivnými dospěláckými starostmi.
Vydalo nakladatelství XYZ, 2010, www.xyz.czŠkolka pro děti s poruchou autistického spektra

26. října 2010 v 13:09 Místa, kde je s dětmi fajn
dd
V Pardubicích vznikla speciální mateřská školka pro děti s poruchami autistického spektra. Jde o centrum Lentilka - Dětské rehabilitační centrum Pardubice, v Prodloužené ulici v Polabinách, zde je odkaz na jejich stránky.

Dne 4. října od 10 hodin tu proběhl den otevřených dveří, to je sice už dávno za námi, ale rodiče může zajímat například to, že je tu kapacita třídy 10 dětí ve věku od 3 do 7 let. O děti pěčují speciálně vyškolení pracovníci, pedagog, speciální pedagog, zdravotní sestra a asistent a pracuje se podle speciálních výukových metod.

Perníková chaloupka na Dukle

24. října 2010 v 21:53 Kina, divadla
Loutková scéna Kulturního domu Dukla pořádá 30. října 2010 představení s názvem Perníková chaloupka....

Kynutý koláč s pomazánkovým máslem

24. října 2010 v 21:37
8. října 2010 v 0:24 | čajovna |  Vaření, recepty
Tak jednoduchá, že na ni netřeba ani psát recept. Kynuté těsto umíte... Takže na tenkou placku na plech dáme pomazánkové máslo (na klasický plech jsou třeba dvě másla) upravené tak, jako tvaroh. Tedy smíchané s cukrem, případně vanilkovým cukrem či citronovou kůrou.  A navrch hezky hrušky, jablíčka, rozinky, skořici...
A pečeme....

Nádhera!
Pomazánkové máslo zůstane v buchtě lehce slané a tady teprve uvidíte, jak slanost podporuje sladkost. Vážně je to kombinace k "ujedení".... lehoučké těsto to vše jen podporuje.
Mňam!

Herna Sluníčko

22. října 2010 v 10:03 | Zuzik |  Místa, kde je s dětmi fajn
Milé maminky,

abych Vás nezahltila několika mejlíky najednou, posílám jeden souhrnný mejlík se vším, co mám momentálně na srdci! :-)

1. V příloze naleznete zaktualizovaný rozpis aktivit - pokusím se ho v nejbližší době dodat i na webové stránky

2. V případě zájmu o cvičení starších dětí (cca. od 2,5 let) v odpoledních hodinách (úterý 16-17 h) se nezapomeňte nahlásit přímo Katce Bártový (katerinabartova@email.cz) nejpozději do pondělí. První lekce by mohla být v úterý 26.10.

3. Ráda bych Vás pozvala - dne 4.11.2010 od 10 h - k K PROJEKTU VZDĚLANÉ DÍTĚ. Hernu navštíví akreditovaný nezávislý poradce - paní Elena Marková, ze společnosti Fincentrum, můžete si tedy připravit Vaše dotazy na téma stavební spoření, zhodnocení peněz či kvalitní úrazové pokrytí Vašich ratolestí.
4. A o týden později - dne 11.11.2010 od 10 h - bych Vás ráda pozvala na PREZENTACI MÝDLÁRNY RUBENS aneb Povídání o přírodních bylinkových mýdlech
Pokud víte o někom, koho by naše aktivity zajímaly, pošlete prosím dále.

Děkuji a přeji krásné a co nejméně propršené dny

Martina Barboříková

Herna Sluníčko Pardubice - Obchůdek pro děti, Tř. 17. listopadu 229 (ve dvoře), 530 02 PARDUBICE


Miluše Horská - ředitelka školy Svítání - je v II. kole senátních voleb

21. října 2010 v 11:40 Co nás zaujalo
Vážená a milá hvězdná maminko, milí přátelé,
obracím se na Vás v souvislosti s druhým kolem senátních voleb, do kterého se probojovala ředitelka školy Svítání a nezávislá kandidátka Miluše Horská. Ta bude nyní bojovat o přízeň voličů proti sociálně demokratickému kandidátovi.
Miluše Horská pracuje mnoho let pro obecně prospěšnou organizaci a pohybuje se v neziskovém sektoru, který je velmi blízko běžným lidem. Dobře proto ví, co občany naší země trápí a s čím se ve svém každodenním životě potýkají. Sama ve své praxi musela často bojovat s větrnými mlýny, ale mnoho bitev, které se zdály být předem prohranné, dovedla do vítězného konce. Z vlastní zkušenosti vím, že má energii a obrovskou vůli věci měnit. Věřím, že si naše politická scéna a její fungování zaslouží změnu. Miluše Horská je pro mě zárukou dobré volby.
Já a možná i Vy nežijete v jejím volebním obvodě, omlouvám se, ale zda uznáte za vhodné a zajímavé, prosím, přepošlete dál.. Děkuji!
Mně osobně se velice líbí motto paní Margaret Thatcherové: "Chcete-li v politice, aby bylo něco řečeno, uložte to muži. Chcete-li, aby bylo něco uděláno, uložte to ženě."
Přeji Vám a Vaší rodině hodně zdraví a vše dobré! S přátelskou úctou KŠ
Přeji Vám hezké dny. Květa Štěrbová, vedoucí projektu Hvězdná máma
Tel.: 777 280 180
www.hvezdnamama.cz

Vlašské ořechy? Jsou hořké?

19. října 2010 v 21:36 Z maminčina receptáře...
Čtvrtek v 4:25 | čajovna |  Domov
Víte o tom, že vlašské ořechy mají své místo i v řecké mytologii, a to v báji o bohyni Karye, do které se zamiloval bůh Dionýsos. Nebyla to však láska šťastná a Dionýsos to poznal na vlastní božskou kůži...
Ubohá Karya totiž velmi náhle zemřela a Dionýsos příliš těžce nesl její ztrátu, smutnil a truchlil.
Nemohl jí žádným způsobem vrátit život, ač sám byl bohem...a tak ji proměnil v strom ořešáku. Na věčnou vzpomnku...
Bohyně Artemis přinesla zprávu o její smrti jejímu otci a na počest památky jeho dcery pak byl postaven chrám, jehož sloupy byly vyrobeny ze dřeva a měly podobu těla mladé ženy. Opět z ořešáku...

Vězte, že když budete sbírat vlašské oříšky, jsou to plody lásky Dionýsa a Karyi... A kromě toho obsahují vápník, hořčík, a nenasycené mastné kyseliny a množství dalších jednoznačně prospěšných látek.

Pro zdraví každý den 4 oříšky - tak zní doporučení alternativních odborníků. Pak prý nebudete potřebovat lékaře...

Hořké?
Hořkost ořechů je zrádná, někdy totiž může znamenat napadení plísněmi a žluknutí. Ale většinou u čerstvých ořechů je jistá hořkost hormální, hořká je slupka. Některé odrůdy jsou více hořké než jiné a tuto vlastnost můžete zredukovat tím, že nasbírané ořechy vyloupáte ještě zasyrova nebo zamokra a usušíte je při max. 50°C v troubě. Zůstanou sladší...

Oloupané pak vydrží asi dva až tři měsíce, chcete-li je skladovat déle, dejte je zmrznout, tam vydrží téměř rok.

Přednáška Lidmily Pekařové na téma "škola"

17. října 2010 v 13:01 PARDUBICKÉ TIPY A AKCE
s
V univerzitní aule, vedle knihovny se ve čtvrtek 21. října 2010 bude konat beseda s paní Lidmilou Pekařovou, která vám objasní vztah mezi učitely a dětmi, jaké jsou chyby ve vzájemné spolupráci a spolupráci s rodinou, popovídá si s účastníky na téma školní zralost či různé odchylky IQ a nahlédete s ní do tajů učitelské profese.

Rezervace vstupenek na tel.: 773 922 208

VÁZÁNÍ ŠÁTKU A BKM

14. října 2010 v 20:48 | Zuzik |  Těhotenství, porod, dětičky...
Milé maminky,

ráda bych Vás pozvala na Kurz vázání šátků, který se bude konat ve čtvrtek v Herně Sluníčko (Obchůdek pro děti, Tř. 17. listopadu 229 (ve dvoře), 530 02 PARDUBICE) - konkrétní termíny - viz. níže. Kurz bude vždy od 14:30 do 16:30 a cena kurzu je 100 Kč. Počet míst je omeze a je třeba se vždy předem nahlásit (obchod@obchudekzprirody.cz).
Více info: http://obchudekzprirody.cz/kurz-vazani-satku-pro-zeny-216-322-322
Termíny: 21.10.2010, 4.11.2010, 11.11.2010, 18.11.2010, 25.11.2010

Dále bych Vás ráda pozvala na Seminář o bezplenkové metodě, který se bude konat po dva čtvrtky po Kurzu vázání šátků v Herně Sluníčko - konkrétní termíny - viz. níže. Seminář bude cca. od 17:00 do 18:00 a vstupné je 40 Kč. Počet míst je omeze a je třeba se vždy předem nahlásit (obchod@obchudekzprirody.cz).
Více info: http://obchudekzprirody.cz/bezplenkovak-povidani-pro-zeny-1736-322-322
Termíny: 4.11.2010 a 18.11.2010

Srdečně zdraví

Martina Barboříková


CANISTERAPIÍ -lečba psem

14. října 2010 v 20:46 | Zuzik |  Místa, kde je s dětmi fajn
Milé maminky,

nabízíme Vám a Vašim dětem seznámení s Canisterapií v Herně Sluníčko (Obchůdek pro děti, Tř. 17. listopadu 229 (ve dvoře), 530 02 PARDUBICE) jednou za 14 dní ve středu odpoledne od 15 hodin.
Vstupné je dobrovolné a je třeba se dopředu nahlásit (klubmaminekpardubice@seznam.cz).
První seznámení bude ve středu 20.10.2010.

Martina Barboříková
Radostné očekávání - příchod nového člena do rodiny

13. října 2010 v 16:14

Chcete být na tak významnou a radostnou událost v životě dobře připraveni?
Tak právě pro Vás je tento tříhodinový seminář určen.

Kdy jet do porodnice?
Co s sebou do porodnice?
Výběr porodnice
Alternativní "přirozený" porod
Porodní bolesti X "poslíčky"
Průběh porodu, porodní plán
Ošetření novorozence
Šestinedělí - změny v ženském organismu
Výbava pro miminko
Právní záležitosti - mateřská dovolená, porodné, rodičovský příspěvek apod.

Seminář trvá cca 3 hod.              300 Kč / osoba
                                                   400 Kč / pár

termín:


19.10.2010 - 18:00 hod
18.11.2010 - 16:00 hod
14.12.2010 - 17:00 hod

Seminář proběhne při účasti minimálně 2 párů (4 osob).
Sebou pohodlné oblečení a dobrou náladu

Místo konání : Obchůdek pro děti:. Třída 17.listopadu 229
(průchod mezi obchodem Notax-Eta a Optika)
porodní asistentka  Bc. Veronika Kubrychtová777 943 120 begin_of_the_skype_highlighting
             777 943 120     
end_of_the_skype_highlighting.(dvě dcery)
Pro informace o tomto kurzu pište: obchod@obchudekzprirody.cz

Burza oblečení v Kašpárku

11. října 2010 v 12:58 PARDUBICKÉ TIPY A AKCE
Burza oblečení pro děti se koná 17. října 2010 od 8 do 12 hodin ve vestibulu kina na Dukle.  Kupující zaplatí 20,-Kč vstupného, prodávající pak zaplatí za stůl 50,-Kč.
Burzu pořádá Rodinné centrum Kašpáterk, www.rc-kasparek.cz, kde najdete více informací pro případ, že byste se chtěli burzy zúčastnit.

RADOSTNÉ OČEKÁVÁNÍ

10. října 2010 v 19:23 | Zuzik |  Těhotenství, porod, dětičky...
Milé maminky,

posílám termíny konání semináře Radostné očekávání - příchod nového člena do rodiny. Pokud je pro Vás téma aktuální, naleznete více informací zde: http://obchudekzprirody.cz/radostne-ocekavani-pro-zeny-1527-322-322
Termíny jsou:
14.10.2010 - 16:00 hod
18.11.2010 - 16:00 hod
14.12.2010 - 17:00 hod
Kurz vede: porodní asistentka Bc. Veronika Kubrychtová
Pokud víte o někom, koho by tento seminář zajímal, přepošlete prosím dále.
Děkuji.

Martina


Zvědavé slůně v KD Dubina

8. října 2010 v 14:38 Kina, divadla
S dětmi můžete zajít v neděli na pohádkové dopoledne do Kulturního domu na Dubině. Hraje se od 10. hodin.
Hraje se:
16. října - Zvědavé slůně

Přesun Pavly Kurkové

6. října 2010 v 13:38 Bylinky, alternativní směry


Vážení a milí,
s radostí oznamuji otevření své soukromé praxe (fytoterapie, aromaterapie, Bachovy esence, Medicína Body & Mind) v centru Hradce Králové.
To znamená, že krámek v Pardubicích bude fungovat do 27. října 2010 a poté své veškeré aktivity převádím do ordinace v Hradci Králové.
Zboží, na které jste byli zvyklí v krámku, zůstává v nabídce i nadále. Objednávat si jej můžete poštou nebo si je vyzvednout osobně v ordinaci.
Kompletní informace o nadcházejících změnách najdete v příloze a ráda vám zodpovím případné dotazy.
Děkuji za přízeň a těším se na další milou spolupráci s vámi.

Pavla Kurková