Pavučina plná informací pro maminky z města Perníku...
Máte nějakou zajímavost, která by se na tyto stránky hodila nebo chcete na blog sami vkládat články a přispívat? Pište na cajovnaprozeny@centrum.cz nebo pardubickemaminky@centrum.cz
Nádherné Vánoce a úspěšný vstup do nového roku 2013 přejeme....

Září 2013

David Michie: Dalajlamova kočka

17. září 2013 v 11:15 | Čajovna U modré kočky |  Tipy na knížky, dárečky...

Když naprosto pominu jedinečnost této knihy, tedy její neobvyklý pohled na svět kočičíma očima v chrámových komnatách samotné Jeho Svatosti, vepsané moudro i labužnický kočičí život, zanechala tato kniha ve mně kromě ostatních báječných pocitů ještě jeden: Chtěla bych být dalajlamovou kočkou.
"Představte si typické monzunové odpoledne v Novém Dillí. Dalajlama se vracel z přednáškového turné po Spojených státech. Mířil domů z letiště Indíry Gándhíové a jeho vůz se proplétal ulicemi předměstí. Doprostřed rušné silnice loudavým krokem vstoupil býk a zatarasil tak dopravu. Zastavit muselo i auto s dalajlamou.

Doreen Virtue: Andělské rady pro šťastný život

17. září 2013 v 11:13 | Čajovna U modré kočky

Ráda bych tuto knihu nazvala takovou laskavou biblí pro kdejaký problém na duši. Je hladivá a chápající. Americká psycholožka Doreen Virtue tu vysvětluje, jak snadno můžeme zapadnout i do těch nejošklivějších problémů, jak snadno se za svou situaci můžeme stydět (od týraných žen po matky, kterým se vymkla výchova dětí z ruky, až po problémy typu deprese a úzkosti) a že to vůbec není na místě. Vysvětluje, jak pracuje naše duše a že její reakce je naprosto normální a to, že tak reagujeme, je vlastně důkaz našeho duševního zdraví.