Pavučina plná informací pro maminky z města Perníku...
Máte nějakou zajímavost, která by se na tyto stránky hodila nebo chcete na blog sami vkládat články a přispívat? Pište na cajovnaprozeny@centrum.cz nebo pardubickemaminky@centrum.cz
Nádherné Vánoce a úspěšný vstup do nového roku 2013 přejeme....

Květen 2014

Second Hand House: Bezva výběr

22. května 2014 v 12:31 | Renatou |  Co nás zaujalo
Jestli to ještě nevíte, musím upozornit na téměř nový Second Hand House, který je v ulici 17. listopadu tam, kde dříve bývala Prostějovská prodejna. Mají naprosto úžasné akce a výběr oblečení, cca jedenkrát za měsíc doprodej, kdy v sobotu kupujete kus za 15,-Kč.

Mají fajn sledování na Facebooku, kde pravidelně chodí upozornění na jejich akce.

Moc ráda tam chodím, Vy taky?

Cesta pravého muže: Namluvil Richard Gere :-))) ... no skoro...

22. května 2014 v 12:29 | Renata Petříčková |  Tipy na knížky, dárečky...

Představovat knihu Cesta pravého muže asi moc nemusím. Kdo ji zná, ten je nadšen, a kdo ji nezná, ten by ji měl rychle alespoň utíkat půjčit do knihovny. Nebo - je-li línější povahy - pořídit v audiopodobě. Bylo mi od začátku naprosto zřejmé, že právě tato kniha by měla dostat nějakou hlasovou podobu a taky jsem ve svých snech a fantaziích měla jasno v tom, kdo by ji měl namluvit.
Svůj tip a zda jsem se trefila nebo ne, prozradím na konci tohoto článku, abych nemátla a hlavně žádným způsobem neovlivňovala vaše mínění.
Jistě se mnou budete souhlasit, že Cesta pravého muže by měla být povinnou četbou pro každého muže, ale i pro ženy.

Kouzelná zvířátka na dobrou noc

21. května 2014 v 11:39 | Renata Petříčková |  Tipy na knížky, dárečky...
Hmmm…." Uvolněte se, zavřete oči a představte si nádhernou kočičku s modrýma očima. Měla krémově zbarvený kožíšek, tmavé špičaté uši a tmavý ocásek. Nás příběh vypráví o rozmazlené siamské kočce Jáje.
Patřila holčičce jménem Jiřinka, která ji nade všechno milovala. Poslechněte si, co se přihodilo.

Každé ráno nalévala Jiřinka mléko do Jájiny speciální mističky se zlatým okrajem. Pak šla ke krabici s hračkami a vyndala klubíčko vlny, na jehož konci bylo uvázané pštrosí pero. Jiřinka si s Jájou hrála celé dopoledne,a ž to kočičku unavilo…."

A Jiřinka kočičku mazlila, nosila k jídlu ze stříbrné misky a milá Jája měla pocit, že není obyčejná kočka, ale něco velmi speciálního. A její pýcha a uraženost ji přivedla do velmi svízelné situace.

Pema Chödröm: Jak meditovat

21. května 2014 v 11:37 | Renata Petříčková |  Tipy na knížky, dárečky...

"Někde během tohoto procesu se setkáte tváří v tvář s náhlým a překvapivým vědomím, že jste totální blázni. Vaše mysl je ječící, brebentící blázinec na kolečkách, koulející se cestou necestou dolů z kopce, naprosto bez kontroly a bez pomoci. Nevadí. Nejste o nic větší blázni, než jste byli včera. Takhle to bylo vždycky, jen jste si toho nikdy nevšimli."
Nádherný citát, který autorka použila v této netradiční knize o meditaci. Mimochodem, citát citovaný již v třetí knize od théravádského mistra meditace Henepoly Gunaratany.